Czynniki przemawiające za wyborem konkretnego typu roweru

Ocena
0.00

Rower jest bardzo prostym w obsłudze pojazdem, dzięki czemu zapewniło mu ogromną popularność na całym świecie. Typów rowerów jest wiele, dlatego przy wyborze powinieneś kierować się swoimi potrzebami. Który typ roweru będzie najlepszy dla Ciebie i o czym musisz pamiętać podczas decyzji?

Rower Miejski – stabilny

Ten rodzaj roweru jest ciężki i niezbyt szybki. Świetnie sprawdza się w użyciu miejskim, na zakupy, jako dojazd do pracy i na beztroskie przejażdżki. Na takim rowerze możesz jechać w pozycji wyprostowanej, więc jest on niezwykle wygodny. Czasem określa się je holenderskimi, bo ta forma miejskiego jednośladu jest bardzo popularna w tym kraju. Znaczna część osób uwielbia tradycyjny wygląd miejskich rowerów, toteż umieszczają na kierownicy koszyk, doskonały na torebkę lub zakupy. Dzięki swojej stabilności takie obciążenie nie sprawia jeżdżącemu problemu.

Górski – żadne pagórki mu nie straszne

Lżejszy, z mocniejszymi oponami z wyrazistym bieżnikiem, jest mocny oraz powoduje dużo radości osobom, jakie wolą jazdę po bezdrożach i nierównych terenach. Amortyzatory to także cecha charakterystyczna dla roweru górskiego, nazywanego także skrótem MTB. Im efektywniejsza amortyzacja oraz geometria ramy zmieniająca się w zależności od toru jazdy, tym bardziej wprawiony w wyczynowej jeździe rowerzysta. Wbrew pozorom rowery górskie super sprawdzają się również przy okazyjnej jeździe po mieście, a więc są to wielofunkcyjne modele.

Rower Trekkingowy – dla turystów idealny

Rower trekkingowy jest przeznaczony raczej na ubite drogi i asfalt. Idealnie sprawdzi się na przejażdżki turystyczne. To swoisty kompromis między rowerem górskim a szosowym, na ogół ma błotniki, bagażnik oraz dużo rozwiązań, jakie czynią jazdę sympatyczną, nawet po górzystym terenie. Trekking to świetny pomysł dla osób traktujących jazdę na rowerze jako wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu oraz korzystających z rozmaitego typu tras rowerowych.

Szosowy – szybki

To czwarty, podstawowy typ tak zwanych rowerów turystycznych. Przez cały czas był to rower, na którym można było przejechać długie dystanse po twardych drogach. W tym momencie na rynku dostępnych jest parę jego modeli, jakie pozwalają się wyspecjalizować: rowery gravel, wyścigowe (race), fitness, endurance.

W szczególności ciekawy jest gravel, który łączy w sobie zalety innych typów rowerów oraz dobrze radzi sobie na utwardzonym, jak i na bardziej miękkim podłożu. Z tego powodu jest to jeden z najlepiej sprzedających się rowerów w USA w ostatnich latach. Te modele mają dość twardą ramę oraz względnie wąskie opony. Im szybciej pragniemy jechać, tym bardziej aerodynamiczną pozę można na nim przyjąć – najszybsze rowery szosowe zdecydowanie przedkładają możliwość osiągnięcia dużej prędkości nad wygodę jazdy.

Mniej standardowe modele

Jeśli żaden z wymienionych modeli nie wydaje się stworzony dla Ciebie, musisz wiedzieć, że możliwości jest więcej! Jeśli Twoje potrzeby są odmienne, a także szukasz czegoś wyjątkowego, zdecyduj się na mniej standardowy model. Wśród nich są rowery elektryczne, dzięki którym poruszać się będziesz jeszcze szybciej, a także rowery typu BMX, które nadają się najlepiej do robienia rozmaitych sztuczek.

Kategoria: Sport i rekreacja
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
0

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii