Dobrze zagospodarowane miejsce pracy - zadbaj o swoje biurko

Ocena
0.00

Nasze otoczenie bezsprzecznie wpływa na nasze samopoczucie. Można to zaobserwować na przykładzie miejsca, w którym pracujemy. Uporządkowana przestrzeń na biurku, pozytywnie wpływa na koncentrację. Zdecydowanie lepiej się pracuje w czystym i odpowiednio zagospodarowanym miejscu. Jak szybko i sprawnie przygotować sprzyjające warunki pracy? Jak zwiększyć wydajność obowiązków poprzez przyjazne stanowisko pracy. Zapraszamy do artykułu.

Czyste biurko na dobry początek 

Stanowisko pracy powinno być regularnie porządkowane. Nadmiar starych notatek z przypomnieniami albo takich, które dotyczą kolejnych miesięcy, może powodować stres i dezorganizować wykonywanie obecnych zadań. Dlatego po skończonej pracy zawsze przeznacz chwilę na uporządkowanie swojego stanowiska. Odłóż książki, segregatory i brudnopisy na właściwe miejsce. Zrób to samo z przyborami do pisania. Dobrze mieć możliwość powieszenia tablicy na ścianie, na której znajdą się wszelakie uwagi i przypomnienia. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie plannera tygodniowego, dzięki czemu będziesz w stanie produktywnie zaplanować swoje zajęcia.

Równie ważne jest systematyczne ścieranie kurzu z wszystkich powierzchni. Jest to niezwykle istotne, ponieważ jak wiadomo wszelkie urządzenia elektroniczne przyciągają kurz i roztocza. Przed rozpoczęciem zaplanowanych zajęć warto przewietrzyć miejsce, w którym znajduje się biurko. Świeże powietrze jest zdrowe i korzystnie wpływa na pracę mózgu. O wiele lepiej się myśli.

Jak uporządkować swoje biurko jako miejsce pracy

Istotną kwestią jest systematyczność i odpowiednio dobrane narzędzia, które to ułatwią. Przydatne z pewnością będą różne pojemniki na długopisy, segregatory na dokumenty, a także plannery, w których można zapisać istotne informacje. Pamiętaj też, żeby przestrzeń, w której pracujesz, nie była zagracona. Nie potrzebne jest piętnaście pojemniczków na przybory piśmiennicze, bo powstanie bałagan i chaos. Minimalizm jest świetnym wyjściem, ale oczywiście warto mieć w zasięgu wzroku przedmioty, które umilą Twój czas pracy. Może to być zdjęcie bliskiej osoby, ulubiony kubek na kawę  czy mały kwiatek. Z pewnością pozytywnie wpłyną na psychikę, a tym samym na rezultaty pracy.

Pracuj tak, aby się nie rozpraszać

Nie tylko sprzątanie jest kluczowe. Równie istotne jest trzymanie się pewnych zasad podczas wykonywania pracy. Na początek wycisz albo wyłącz swój telefon komórkowy. W sytuacji gdy nikt i nic nie będzie odrywać Cię od zajęć, wykonasz je o wiele szybciej.

Internet w bardzo dużym stopniu potrafi nas rozproszyć, dlatego jeżeli nie potrzebujemy go do pracy, lepiej niech będzie wyłączony. Koncentracja to jeden z kluczy do sukcesu. Kiedy nikt i nic nie zakłóca naszych obowiązków, wykonujemy je szybciej i bardziej efektywnie. Każdemu na tym zależy. Dobra wiadomość jest taka, że skupienia się na wykonywanych zadaniach można się nauczyć. Kiedy swoje biuro masz w domu, gdzie oprócz Ciebie przebywają też inni, ustalcie między sobą godziny, w których będzie zachowana cisza. Z pewnością uszanowanie czasu i przestrzeni na obowiązki, to nic trudnego. Życzymy przyjaznej atmosfery i dobrych wyników w pracy.

Kategoria: Praca
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
1
milosz2002
Miłosz Zakrzewski

Moja koleżanka z pracy ma taki sajgon na biurku, że nie wiem jak funkcjonuje.

0 0
Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii

Brak artykułów