Zobacz, jak prawidłowo się uczyć na egzamin teoretyczny z prawa jazdy!

Ocena
0.00

Bardzo chciałbyś mieć już prawo jazdy? Jednak każdy kolejny egzamin z teorii kończy się tak samo? Nie możesz zdać i już nie wiesz dlaczego? Problemem jest brak wiedzy na temat prawidłowej nauki do egzaminu! Nie wiedząc, w jaki sposób się uczyć, żeby zapamiętać jak najwięcej i jak najlepiej, zmarnujesz niestety swój czas. Zobacz w naszym artykule, jak podejść do tego ważnego tematu, aby skończył się tryumfem!

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy — jak przebiega?

Na rozwiązanie 32 pytań z egzaminu masz 25 minut, gdzie 20 z nich to pytania podstawowe, a reszta to zapytania z wiedzy specjalistycznej. Uważaj! W każdym pytaniu możesz dać jedynie jedną prawidłową odpowiedź, każda animacja jest wyświetlana raz, nie możesz się cofać do poprzednich pytań, a po skończonym czasie na pytanie jesteś natychmiast przeniesiony do następnego. Za każde pytanie bez odpowiedzi dostajesz 0 punktów, a pojedyncze pytania zależnie od istotności dla bezpieczeństwa ruchu drogowego mogą być warte 3, 2, albo 1 punkt. Aby zaliczyć, musisz zdobyć 68 punktów z 74. Jest to dosyć wysoka nota, niemniej jednak osiągalna, bo gdyby nie to, nie mielibyśmy tylu świeżych kierowców na drogach. Oprócz tego wszelkie pytania są ogólnodostępne i otrzymuje się je od nauczycieli kursów na prawo jazdy.

Znajomość znaków drogowych ułatwi Ci bezpieczną jazdę!

Na początku powinieneś uświadomić sobie, że całość wiedzy, którą poznajemy na kursach, albo czytamy w podręcznikach przygotowujących, może być nam potrzebna w prawdziwym życiu. Przecież nauczenie się tego, jak się zachować na skrzyżowaniu, kto ma pierwszeństwo czy też co oznacza określony znak, jest istotne, żeby nie powodować zagrożenia na drodze. W związku z tym o wiele łatwiej będzie nam się uczyć poszczególnych działów, kiedy pojmiemy, że przez nasz brak kompetencji czy też chwilowe zapomnienie któregoś aspektu, komuś może stać się krzywda.

Kilka zasad, aby zdać prawo jazdy!

Przede wszystkim nie pomijaj lekcji na kursach, przychodź na nie wyspany i nie planuj zabawy do rana przed konkretnym spotkaniem. Postaraj się zachować w pamięci wszelkie pytania z bazy. Zacznij się kształcić stosownie wcześnie, co najmniej 2 tygodnie przed egzaminem. Powinno to wystarczyć, żeby zaliczyć, jeżeli podejdziemy do tematu starannie oraz będziemy każdego dnia przerabiać jakąś cześć materiału.

Zawsze czytaj wyjaśnienia odpowiedzi! Pozwoli Ci to lepiej zrozumieć błędne odpowiedzi, a te poprawne mocniej utrwalą się w twojej pamięci. Przerabiaj materiał działami. Pod żadnym pozorem nie zostawiaj sobie np. kilkudziesięciu stron książki prowadzącej na ostatnią chwilę. Mało osób ma tak dobrą pamięć, aby zapamiętać połowę z tego w ciągu dwóch dni, a co dopiero taką ilość. Dokładnie czytaj pytania i nie odpowiadaj na pamięć. Nadzwyczaj często do dwóch różnych pytań pojawia się ta sama animacja bądź zdjęcie, a jedno słówko może zupełnie zmienić ich znaczenie.

Przystąpienie do egzaminu państwowego — jak wygląda?

W dniu egzaminu na prawo jazdy przyjdź wcześniej, aniżeli masz ustaloną godzinę. Da Ci to więcej spokoju. Nie zapomnij o dowodzie osobistym! Najlepiej, jak go przygotujesz sobie już dzień wcześniej. Gdy egzaminator zaprosi kursantów do sali, krótko omówi zasady egzaminu, po czym przystąpisz do pisania. Jeśli stres będzie tak duży, że zaczniesz zapominać, przywołaj w głowie obraz siebie uczącego się przez wiele godzin i dobrze odpowiadającego na pytania kontrolne. Zobaczysz i Tobie się uda!

Kategoria: Edukacja i nauka
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
0

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii