Jak zorganizować niezapomniany pierwszy taniec weselny Pary Młodej?

Ocena
0.00

Przygotowywanie się do wesela może trwać miesiącami, a jednak ten czas wydaje się być niesamowicie krótki. Jest tak przez natłok obowiązków, wśród których pojawia się także przygotowanie choreografii do tańca nowożeńców i nauczenie się jej. Jak najlepiej zorganizować ten element zabawy weselnej?

Jednym z ważnych aspektów do omówienia jest niezaprzeczalnie kwestia zorganizowania sali weselnej. To na ogół w głowach kobiet rodzi się w związku z tym wyobrażenie o swoim wymarzonym pierwszym tańcu. Ze wszystkich sił namawia w związku z tym narzeczonego, aby zdecydować się na ich wspólny pierwszy taniec w czasie wesela.

Czy pierwszy taniec weselny to dobry pomysł?

Dla wielu par nie jest to wbrew pozorom łatwa decyzja. Wielu ludzi jest z natury skromna i nie czuje się dobrze w momencie występów publicznych. Jeśli przychodzi mu to z łatwością, to świadczy to o doświadczeniu uzyskanym w przeszłości. W związku z tym wahamy się z decyzją, czy zaryzykować miesiące spędzone na ćwiczeniach układu oraz nauki kroków w takt muzyki. To trwa aż tyle? Czasami tak, bo wszakże nie każdy jest urodzonym tancerzem.

Jakie piosenki i rodzaje tańca najlepiej sprawdzą się na pierwszy taniec?

Jeżeli jednakże zdecydujemy się na ten krok, ważne jest, aby wybrać stosowny utwór. Taki do którego będziemy tańczyć z rozkoszą. To zależy tylko od nas i naszych indywidualnych preferencji.

Jeśli chęci są pokaźne, ale jesteśmy zagubieni, możemy zapisać się do specjalnych szkół tańca, które oferują naukę układu „pierwszy taniec weselny”. Po konsultacji z instruktorem zdecydujemy się na stosowny utwór i styl, a specjalista przygotuje nam choreografię, którą będziemy ćwiczyć. Jeśli czujemy się na siłach, możemy zaplanować to samodzielnie, bez udziału osób trzecich. Wówczas możemy zacząć ćwiczyć stworzony w głowach układ czy też zainspirować się gotowym, podejrzanym w Internecie bądź telewizji.

Jak wygląda ćwiczenie układu tanecznego?

Rzecz nieunikniona. Jeżeli jesteśmy z natury skromni, a wszelkie występy zawstydzają nas, nie powinniśmy tego lekceważyć. Żywiołowy występ „na żywo”, może nam nie wyjść i poczujemy się poniżeni. W związku z tym gdy pożądamy spełnić swoje marzenie i zatańczyć, musimy się do tego przyzwoicie przygotować. Wszystko po to, aby czuć się pewnie w tym najważniejszym dniu.

Panie mogą doprowadzić do doskonałości kroki, trenując w przeróżnych strojach, najlepiej utrudniać sobie zadanie, ćwicząc w ciężkich sukienkach czy spódnicach. Pamiętajmy, że suknia ślubna układa się w tańcu trochę inaczej niż dres. Panowie niech ubiorą mało komfortowe buty, ażeby trenując unoszenia bądź obroty przyzwyczaić się do tańca na sali weselnej, gdzie może być ślisko.

Sam taniec niech jest odzwierciedleniem naszych osobowości, niech przejawia nasze charaktery. Jeżeli para to spontaniczni oraz otwarci ludzie wybierzmy np. szalony miks walca z cza-czą. Jeśli mamy do czynienia z osobami cichymi i nieco wycofanymi, niech będzie to uczuciowy fokstrot z klasycznym utworem.

Co robić, jeśli pomylimy się podczas pierwszego tańca?

Nieważne czy w treningu, czy też podczas wesela, błędy są nieuniknioną sprawą. Wiele z nich wynika wyłącznie ze stresu i natłoku emocji. Warto pamiętać, że nie perfekcja jest najważniejsza, a dobra zabawa. Każde potknięcie najłatwiej zatuszujesz szerokim uśmiechem. Skup się na tym, że taki taniec to wspomnienie na długie lata, a z każdej pomyłki wspólnie będziecie śmiać się w każdą rocznicę.

Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
1
matylda2004
Matylda Górecka

Ja miło wspominam pierwszy taniec, mimo że nie uczyliśmy się z mężem wmyślonej choreografii.

0 0
Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii

Brak artykułów